2322506671 / 5324103305 / 5547965442

MÜŞTERİ İLETİŞİM HATTI

bandANASAYFA » TRAFIK

Trafik


Zorunlu Trafik sigortasi, her araç sahibi tarafindan yaptirilmasi zorunlu olan ve hasar aninda karsi tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararlari güvence altina alan bir sigortadir.

Zorunlu Trafik Sigortasi ile poliçede tanimlanan motorlu aracin isletilmesi sirasinda, bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasina veya bir seyin zarara ugramasina sebebiyet vermis olmasindan dolayi, 2918 sayili Karayollari Trafik Kanunu'na göre isletene düsen hukuki sorumlulugu, zorunlu sigorta limitlerine kadar temin eder.

Zorunlu olan bu sigortayi yaptirmayanlarin araçlari direkt olarak baglanir ve trafik subelerinin otoparklarina alinir. Yani bir ceza ödeyerek yola devam etmek mümkün degildir. Araç aninda trafikten men edilir. Bunun sonrasinda maalesef araci geri almak sanildigi kadar kolay degildir. Ilk basta trafik sigortasinin yapilmasi ve sonra aracin bulundugu otoparka giderek görevli memurlara sigortanin yaptirildiginin söylenmesi ve belgenin teblig edilmesi gerekmektedir. Bundan sonra da araç sigortasiz olarak trafige çiktigi için para cezasi ödenir.

Ayrica aracin otoparkta kaldigi hergün için de otoparka ücret ödenmesi gerekmektedir. Trafik poliçesinin primleri ve limitleri ile uygulama esaslari Hazine Müstesarligi 'nca belirlenip resmi gazetede yayinlanarak yürürlüge girer. Trafik poliçesi, tüm sigorta sirketleri tarafindan hiç bir fark olmaksizin ayni genel sartlar çerçevesinde ve ayni primler ile satilmaktadir.

ebultenE-BÜLTEN

E-Bülten’e kayıt olun, fırsatları ve indirimleri kaçırmayın.

BOZYAKA SIGORTA

HIZLI MENÜ

HİZMETLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Copyright 2016 © BozyakaSigorta Tüm Hakları Saklıdır.